KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14897082
nr 1489 7082
Batte Sahlin
(f. 1929), Sverige
Signerad -64. Blandteknik, bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm
Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.
Utrop:
300 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:53:09