KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14897082

nr 1489 7082

Batte Sahlin

(f. 1929), Sverige

Signerad -64. Blandteknik, bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm

Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.

Utrop:

300 kr

måndag 12 september 2022
kl 20:53:09

Batte Sahlin

Läs mer om Batte Sahlin